Увага: розвиток та виховання в учнів, методи вивчення уваги у дітей

Згідно теорії Павлова, фізіологічною основою уваги є наявність у корі головного мозку людини «осередку оптимального збудження». За рахунок індукції сповільнюється активність сумісних ділянок — відбувається їх упорядкування. Образи уяви стають образами уваги та залишаються у пам’яті.

Коли організм молодий і ще тільки розвивається, то нервові клітини у головному мозку діляться з великою шкидкістю. Тому діти все сприймають просто і «на льоту». Задля розвитку уваги у дітей та учнів необхідно докладати зусилля. Чудово підійде та діяльність , в якій молода людина розвивається із запалом, за власним бажанням.

Виховання уваги повинно проходити систематично та регулярно, з дитячого садочку. У школі, ВНЗ та інтенсивно впродовж всього життя, особливо у віці до 25 років! На приклад, якщо учень любить слухати музику та наспівує пісеньки, необхідно забезпечити час і досвідченого вчителя задля розвитку його здібностей і таланту. Педагог знає та уміє виховувати увагу через вправи, які чітко вивірені за часом. Метроном, почуття такту та постійні репетиції сприяють розвитку уваги в учня.

За формою увага буває внутрішня (перцептивна) та зовнішня (сенсорна). У цих двох напрямках і має будти визначено режим тренування дитини. Використовующи роздаточний матеріал різного кольору, включаючи різні за гучністю та мотивами музичні твори, виконуючи фізичні вправи, можна дослідити та вивчити сенсорну увагу.

Практикуючі спортсмени мають гарно розвинену перцептивну увагу. Постійний самоаналіз, робота зі своїм тілом тощо можуть розвинути та допоможуть вивчити цей вид уваги.

Із відповідей на екзаменаційні питання, осінь 2017, НПУ, Київ

Увага: розвиток та виховання в учнів, методи вивчення уваги у дітей: Один комментарий

Добавьте свой

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход / Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход / Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход / Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход / Изменить )

Connecting to %s

На платформе WordPress.com. Тема: Baskerville 2, автор: Anders Noren.

Вверх ↑

%d такие блоггеры, как: