Умови переходу до вищої форми відображення — людської свідомості. Поняття про свідомість та відмінність психіки людини від тварини

Згідно теорії розвитку живих організмів, людська свідомість, як вища форма проявлення психічного людини, розвивалась у процесі історії та культурних особливостей кожного історичного періода.

На фізіологічному рівні ми маємо свідоме і несвідоме (за Фройдом, Юнгом, Адлером) завдяки високорозвиненій корі головного мозку. Згідно теорії пім’яті, у несвідомому вже були і є події майбутнього. Колективне несвідоме таким чином відрізняє людей від тварин, але зупинимося на фізіологічних властивостях.

Свідомість, як здібність головного мозку «мислити про мислення» або прогнозувати події майбутнього (виходячи із життєвого досвіду) притаманна тільки людині. Дійсно, деякі види вищих ссавців мають щось схоже на свідомість. Лева та тигри можуть переживати базові (тваринні) емоції, навчатися під час полювання ефективним стратегіям.

Мозок дельфіна вивчається і є теорії, згідно яких ці тварини мають не тільки більш розвинені органи відчуттів, а й особливі форми свідомості. Відомо, що собаки та коти бачать світ чорно-білим, але людину вирізняє здатність планувати час, залишати у пам’яті емоційні прояви минулого. Ця властивість дає змогу людині змінювати свої поведінку, спираючись на власній досвід отримання позитивних емоцій. Також здатність аналізувати та робити складні мисленєві операції у свідомості.

Свідомість людини може розвиватися, вивчаючи мови, змінюючи соціальні групи або місце проживання. У людський свідомості формується її унікальний позитивний досвід.

Із відповідей на екзаменаційні питання, осінь 2017, НПУ, Київ

Добавить комментарий

Please log in using one of these methods to post your comment:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход / Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход / Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход / Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход / Изменить )

Connecting to %s

На платформе WordPress.com. Тема: Baskerville 2, автор: Anders Noren.

Вверх ↑

%d такие блоггеры, как: